Toyota Motor Europe (TME) paskelbė apie Toyota Circular Factory įkūrimą, skirtą kruopščiai ir sistemingai perdirbti eksploatuoti nebetinkamus automobilius, siekiant maksimaliai išnaudoti perdirbimo, pakartotinio panaudojimo ir atnaujinimo galimybes bei mažinti žalą aplinkai.
Pirmasis šios iniciatyvos objektas bus Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) gamykla Burastone (Jungtinė Karalystė), veikla prasidės šių metų trečiąjį ketvirtį. Ši gamykla sieks tapti pavyzdžiu, nustatančiu standartus tvariems perdirbimo procesams Europoje ir visame pasaulyje.
Toyota Circular Factory – tai TME perdirbimo veikloms suteiktas pavadinimas. Toyota Circular Factory kuria sistemingą požiūrį į eksploatuoti netinkamų transporto priemonių perdirbimą pagal tris pagrindines sritis: pakartotinai naudojamas dalis, perdirbimui tinkamas žaliavas ir medžiagas, kurias galima perdirbti.
Atlikus išsamią patikrą, pakartotinai naudojamos dalys bus grąžinamos į rinką per oficialius pardavėjus/mažmenininkus arba atsarginių dalių tiekėjus. Tokie komponentai kaip baterijos ir ratlankiai bus vertinami pagal jų tinkamumą pakartotinei gamybai, pritaikymui kitoms reikmėms arba perdirbimui.
Galiausiai Toyota siekia perdirbti tokias žaliavas, kaip varis, aliuminis, plienas ir plastikas. Šios perdirbtos medžiagos, kiek įmanoma, pakeis pirmines žaliavas naujų transporto priemonių dalių gamyboje.
„Pradžioje planuojame perdirbti apie 10 000 transporto priemonių per metus mūsų gamykloje Jungtinėje Karalystėje. Tai leis dar kartą panaudoti 120 000 dalių, susigrąžinti 300 tonų aukštos kokybės plastiko ir 8 200 tonų plieno, taip pat ir kitų medžiagų. Kitas Toyota Circular Factory koncepcijos žingsnis – plėsti tokias gamyklas visoje Europoje. Tačiau tuo neapsiribojame – siekiame bendradarbiauti su kitomis organizacijomis, kurios, kaip ir mes, siekia tvarios, žiedinės ekonomikos ir anglies dioksido emisijų mažinimo.“ – Leon van der Merwe, Toyota Motor Europe žiedinės ekonomikos viceprezidentas.
Šia iniciatyva Toyota siekia ženkliai sumažinti būsimo transporto priemonių ir jų komponentų gamybos poveikį aplinkai. Šios pastangos ne tik atitinka bendrovės pasaulinius ir Europos tvarumo tikslus, bet ir nustato naują pramonės standartą atsakingam perdirbimui ir medžiagų pakartotiniam naudojimui.
Toyota Circular Factory misija – sistemingai perdirbti eksploatacijai nebetinkamas transporto priemones, maksimaliai išgaunant perdirbamas medžiagas ir pakartotinai naudojamus komponentus, taip sukuriant naują žiedinės ekonomikos veiklos standartą.
Toyota Motor Europe įsipareigoja tapti visiškai neutralia anglies dioksido atžvilgiu iki 2040 m., o visose savo valdomose gamyklose – jau iki 2030 m.. Be to, iki 2035 m. Toyota ketina 100% sumažinti CO2 emisiją visoje savo produktų gamyboje.